Niebieski Smok to potężny obraz w chińskiej kulturze. Mówi się, że Niebieski Smok, zwany także Lazurowym lub Zielonym Smokiem, kontroluje całą chińską astrologię i jest odpowiedzialny za ruch gwiazd.


(nagranie poniżej)

Reprezentuje planetę Jowisz, wschodni kierunek kardynalny oraz elementy drewna i wody.

Niebieski Smok jest tajemniczy i wolny od ducha, a mimo to jest uważany za niezawodnego strażnika i gotowy do pomocy. Wykonanie tańca reprezentującego tę siłę jest wspaniałe!

Korzyści możliwe do osiągnięcia dzięki tej praktyce:

  • Styl Niebieskiego Smoka zawiera różne formy praktyki Qigong, które są zwykle wykonywane w ramach ćwiczeń pojedynczych ruchów - oddechu, ćwiczeń rozgrzewających, rozciągania i płynnych ruchów. Forma wykorzystuje każdą z tych praktyk w ciągłym płynącym tańcu.
  • Styl Niebieskiego Smoka łączy w sobie rozciąganie ciała i relaks. Pozwala to uczestnikowi uniknąć urazów mięśni, więzadeł i kości.
  • Ze względu na nacisk na rozciąganie linii energetycznych (meridianów), ćwiczenie tego stylu rozszerza te linie, pozwalając energii na swobodniejszy przepływ, odżywiając narządy wewnętrzne.
  • Praktykowanie tej formy zapobiega lub zmniejsza ból związany z zapaleniem stawów, nadciśnieniem, osteoporozą i innymi chorobami przewlekłymi.
  • Styl Niebieskiego Smoka przyspiesza korzyści płynące z fizjoterapii z lepszymi wynikami.
  • Umysł i ciało osiągają większą równowagę, co poprawia równowagę fizyczną i poczucie wewnętrznej harmonii, szczególnie u seniorów.
  • Forma harmonizuje siły z siłami nieba, ziemi i człowieka, równoważąc energię z duchem. Dzięki praktyce zaczynamy rozumieć i doświadczać tych sił, które zawsze były dla nas dostępne.

Zobacz nagranie:

>>> Zobacz pozostałe nagrania z "Tańcem Niebieskiego Smoka" (kliknij)